Tetra® MAX
Specifications
| Family Modules/Configurations | 24V Tetra MAX whites, 24V Tetra MAX colors |
| Voltage Offering | 24 V, 12 V |
| CCT Offering | 3200 K, 4100 K, 5000 K, 5700 K, 6500 K, 7100 K |
| Efficacy Range | 161 LPW |
| Color Offering | Amber, Blue, Green, Red, White, Warm White |
| Optics & Distributions | Wide 175° beam angle |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |


