Tetra® EdgeLine
Specifications
| Family Modules/Configurations | 1.2 m |
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 2600lm |
| CCT Offering | 6500 K |
| Wattage Range | 25 - 300 W |
| Efficacy Range | 156 LPW |
| Color Offering | White |
| Ratings | Damp, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L90 @ 50,000 hours |

