Tetra® Edgestrip
Specifications
| Family Modules/Configurations | Tetra Edgestrip, Tetra Edgestrip High Output |
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 282 - 550lm |
| CCT Offering | 3200 K, 4100 K, 5000 K, 7100 K |
| Wattage Range | 2.5 - 5.4 W |
| Efficacy Range | 93 - 120 LPW |
| Color Offering | White, Warm White |
| Optics & Distributions | 27° x 80° viewing angle |
| Ratings | Damp, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |


