Tetra® LT
Specifications
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 58 - 180lm |
| Lumens per Foot | 120 - 252 |
| CCT Offering | 7100 K, 6500 K, 5000 K, 4100 K |
| Wattage Range | 0.36 - 1.08 W |
| Efficacy Range | 160 - 167 LPW |
| Ratings | Damp, Dry, Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |

