Daintree® WFA100-SN
Specifications
| Component Type | Adapter |
| Brand | DAINTREE |
| Mounting Options | In-fixture/enclosure screw installation |
| Product Technology | Daintree® |
| Voltage Offering | 120-277 VAC 50/60Hz |
| Radio Properties | 2.4 GHz, +8dBm transmit power |
| Operating Temp | -25 to 70 °C |
| Width | 1.18 |
| Ratings | Dry, RoHS |


