New
Albeo® ABX
Specifications
| Voltage Offering | 70 V, 80 V, 90 V |
| Lumen Range | 9,000 - 60,000 lmlm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 70, 80, 90 |
| Wattage Range | 48 - 313 W |
| Efficacy Range | 159 - 192 LPW |
| Color Offering | White, Natural |
| Optics & Distributions | 120° No lens, 120° Diffused, 120° Clear, 90° No Lens, 90° Diffused, 90° Clear, 55° Diffused, 55° Textured, 55° Clear, 30° Diffused, 30° Textured, 30° Clear, 160° |
| Certifications | UL, cUL, RoHS |
| Ratings | cUL, Damp, RoHS, IP20, IP50, IK07, 1K10, TAA |
| Operating Temp | -40 to 55 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |