New
Albeo® AHG
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4, 8 |
| Voltage Offering | 120 – 277 V, 347 / 480 V |
| Lumen Range | 5,000 - 16,000lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Surface. Includes mounting brackets. |
| Wattage Range | 47 - 136 W |
| Efficacy Range | 114 - 123 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Clear, Diffused, Ribbed, Acrylic, Polycarbonate |
| Controls & Sensors | Continuous 0 –10V Dimming |
| Certifications | UL |
| Ratings | Wet, Class I Division 2 Groups A, B, C, & D, IP65, IP66, IP67 |
| Operating Temp | -40 to 40 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L80 @ 60,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


