Albeo® ABN
Specifications
| Product Technology | Daintree®, TriGain® |
| Voltage Offering | 120-277 V, 347-480 V |
| Lumen Range | 9,000 - 28,000lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80, 90 |
| Mounting Options | Surface Mount, Suspended, Pendant Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 58 - 176 W |
| Efficacy Range | 152 - 161 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | 60°, 90°, 120° |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Daintree Integral Sensor, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Wet, TAA, RoHS, NSF, IP66, IP69K, NEMA 4X, BAA, BABA |
| Operating Temp | -30 to 55 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |




