Albeo® AH2
Specifications
| Voltage Offering | 120-277 V, 347 V, 480 V |
| Lumen Range | 5,000 - 18,000lm |
| CCT Offering | 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 70 CRI |
| Mounting Options | Ceiling Mount, Surface Mount, Pendant Mount |
| Wattage Range | 34 - 102 W |
| Efficacy Range | 157 - 179 LPW |
| Color Offering | Gray |
| Optics & Distributions | 180°, 360°, Wide |
| Controls & Sensors | No Dimming |
| Certifications | cULus, CSA, FCC |
| Ratings | Wet, Class I Division 2 Groups A, B, C, & D, Class II Division 1, Groups E, F, & G, Class II Division 2, Groups F & G, Class III Divisions 1 & 2, Simultaneous Presence, TAA, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 65 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


