New
Albeo® PLR
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4ft, 8ft |
| Voltage Offering | 120 - 347 V |
| Lumen Range | 4,940 - 11,700lm |
| CCT Offering | 3500, 4000, 5000 |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Surface Mount Brackets |
| Wattage Range | 38 - 90 W |
| Efficacy Range | 128 - 148 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming |
| Certifications | UL, cUL |
| Ratings | UL Listed, NSF2 Non-Food Zone, RoHS, IP65 |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 Year Limited warranty |