Tetra® Batten
Specifications
| Family Modules/Configurations | 2 ft, 4 ft, 8 ft, Regular Output, High Output |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K, 7100 K |
| Mounting Options | Mounting clips |
| Wattage Range | Per foot: 4.5 - 8.0 W |
| Efficacy Range | 90 LPW |
| Color Offering | White, Red, Blue |
| Optics & Distributions | Uniform Lambertian light distribution |
| Certifications | UL, CSA |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |


