Immersion® Elite Horizontal
Specifications
| Family Modules/Configurations | Eco Canopy, Eco Undershelf |
| Voltage Offering | 120 - 240 V |
| Lumen Range | 545 - 1,150lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 85 |
| Wattage Range | 3.6 - 14.4 W |
| Color Offering | White |
| Certifications | UKCA |
| Ratings | Damp, RoHS, NSF, IP66 |
| Operating Temp | -20 to 25 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


