Albeo® ABR
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | Single Fixture or Double Fixture |
| Voltage Offering | 120-277 V, 347 V, 480 V |
| Lumen Range | 9,000 - 60,000lm |
| CCT Offering | 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 70, 80 |
| Mounting Options | Suspended, Pendant Mount, Ceiling Mount, Surface Mount, Wall Mount |
| Wattage Range | 51 - 418 W |
| Efficacy Range | 138 - 178 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | 30°, 55°, 90°, 120° |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Integral Sensor, Daintree Integral Sensor |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Wet, TAA, RoHS, IP66, NEMA 4X |
| Operating Temp | -30 to 65 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


