Lumination® LBR
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 2x2, 2x4, 1x4 |
| Voltage Offering | 120-277 V, 347 V |
| Lumen Range | 1,500 - 7,200lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Recessed, Surface Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 13 - 58.5 W |
| Efficacy Range | 103 - 130 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Medium Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Daintree Integral Sensor, Daintree Sensor Connection Ready, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Damp, TAA, RoHS |
| Operating Temp | -20 to 35 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


