New
Immersion® Elite Freezer Door
Specifications
| Family Modules/Configurations | Eco, Standard |
| Voltage Offering | LED Driver Inpur Voltage Offering 120 - 277 V |
| Lumen Range | 357 - 1,979lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80, 85 |
| Ratings | UL Recognized, UL Classified Retrofit, CSA (NSF 2 - Packaged Foods), IP65, UL Damp Rated |
| Operating Temp | -25 to 5 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


