Immersion® Elite French Door
Specifications
| Family Modules/Configurations | 36",48”, 60”, 67” |
| Voltage Offering | 120 - 277 V |
| Lumen Range | 735 - 2,817lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 85 |
| Ratings | Damp, RoHS, NSF, IP65 |
| Operating Temp | -25 to 5 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


