Tetra® LineFit Light LED
Specifications
| Family Modules/Configurations | Sizes: F18, F24, F30, F36, F42, F48, F60, F64, F72, F84, F96 |
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 687 - 5,880lm |
| CCT Offering | 4100 K, 5400 K, 6500 K |
| Mounting Options | LineFit Light Sockets, LFL-LED Coupler |
| Wattage Range | 5.8 - 46.1 W |
| Efficacy Range | 119 - 128 LPW |
| Color Offering | Daylight, Sign White, Cool White |
| Optics & Distributions | Viewing angle: 140° |
| Certifications | cULus, CE |
| Ratings | Damp, RoHS |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |


