Lumination® Decaux Cylinders
Specifications
| Family Modules/Configurations | 6in, 8in, Round |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 1,000 - 2,400lm |
| CCT Offering | 3000, 3500, 4000, 5000 |
| CRI Offering | 90 |
| Mounting Options | Surface, Pendant, Wall, Cord |
| Wattage Range | 13 - 33 W |
| Efficacy Range | 57 - 72 LPW |
| Color Offering | Matte Black, Matte White, Silver, Bronze |
| Optics & Distributions | Wide |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming |
| Certifications | cCSAus, FCC |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 Year Limited |
