New
Lumination® Flex
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4in, 6in, 8in, Round |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 773-4,611lm |
| CCT Offering | 2700, 3000, 3500, 4000, 5000 |
| CRI Offering | 90 |
| Mounting Options | Recessed |
| Wattage Range | 8.8-48.2 W |
| Efficacy Range | 76-106 LPW |
| Color Offering | White, Black, Silver |
| Optics & Distributions | 90° Wide |
| Controls & Sensors | Multi-Dim (0-10V @ 1% Dim to off, TRIAC/ELV @ 5%) |
| Certifications | ETL |
| Lumen Maintenance Rating | L80 @ 54,000 hours |
| Warranty | 5 Year Limited |