New
Lumination® LBP
Specifications
| Family Modules/Configurations | 1x4, 2x2, 2x4 |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 2750-5700lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Grid, Surface Mount, Flange Kit accessories |
| Wattage Range | 24-48 W |
| Efficacy Range | 115-123 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Medium Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dim to Off |
| Certifications | UL, DLC Standard |
| Ratings | Damp, ISO Class 4-9, UL Sanitation |
| Operating Temp | -10 to 40 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 60,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


