Lumination® LTQ
Specifications
| Family Modules/Configurations | 5in x 5.6 in, Square |
| Voltage Offering | 120 V |
| Lumen Range | 2,700 - 3,900lm |
| CCT Offering | 2700 K, 3000 K, 3500 K, 4000 K |
| CRI Offering | 90 |
| Mounting Options | Line Voltage Track |
| Wattage Range | 28 - 43 W |
| Efficacy Range | 78 - 96 LPW |
| Color Offering | White, Black |
| Optics & Distributions | Wall Wash |
| Controls & Sensors | Phase Dimming |
| Certifications | ETL, FCC |
| Ratings | Dry, RoHS |
| Operating Temp | -10 to 35 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


