New
Lumination® PVT
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 2x2, 2x4 |
| Voltage Offering | 120-277 V V, 347 V V |
| Lumen Range | 2,600 - 5,200lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Recessed, Surface Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 20 - 38 W |
| Efficacy Range | 124 - 138 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Medium Curved Lens |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Daintree Integral Sensor |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Húmedo, RoHS |
| Operating Temp | 20 to 30 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 horas |
| Warranty | 5 year limited warranty |


