New
Lumination® RLB
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 4ft, 8ft |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 2,500 - 20,000lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 83 |
| Mounting Options | Surface, Suspended |
| Wattage Range | 17 - 144 W |
| Efficacy Range | 133 - 159 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Integral Sensor, Daintree Integral Sensor, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Damp, TAA, RoHS |
| Operating Temp | -10 to 25 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 60,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


