New
Lumination® LWS
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4ft Narrow |
| Voltage Offering | 120-347 V |
| Lumen Range | 4,500lm/4,950lm/5,400lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K, Field Switchable K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Surface |
| Wattage Range | 33/36/41 W |
| Efficacy Range | 129 - 138 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V, Dimming |
| Certifications | ETL |
| Ratings | Damp |
| Operating Temp | 0 to 25 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


