Tetra® Contour LS
Specifications
| Family Modules/Configurations | 8 ft |
| Voltage Offering | 24 V |
| CCT Offering | 6500 K, 3200 K |
| Mounting Options | Tetra Contour Light Guide Mounting Clip |
| Color Offering | Blue, Green, Red, White, Warm White |
| Optics & Distributions | Viewing angle 115°/330° |
| Certifications | cULus, CE |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |


