Tetra® PowerMAX
Specifications
| Family Modules/Configurations | 24V Tetra PowerMAX, 24V Tetra PowerMAX HO |
| Voltage Offering | 24 V, 12 V |
| CCT Offering | 3200 K, 4100 K, 5000 K, 5700 K, 6500 K, 7100 K |
| Efficacy Range | 143 - 158 LPW |
| Color Offering | White, Warm White |
| Optics & Distributions | Wide 170° beam angle |
| Certifications | cULus, CE |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 10 year limited warranty |


