Discontinued
Lumination® RUL
Specifications
| Family Modules/Configurations | 2ft, 4ft |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 4100 - 5400lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Recessed |
| Wattage Range | 30 - 42 W |
| Efficacy Range | 121 - 143 LPW |
| Color Offering | N/A |
| Optics & Distributions | Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Damp, RoHS, IP20 |
| Operating Temp | -20 to 40 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


