New
Select TX®
Specifications
| Family Modules/Configurations | Very Small, Small, Medium, and Large |
| Voltage Offering | 12 V |
| CCT Offering | 3000 K, 6500 K, 7200 K |
| Efficacy Range | 139 - 147 LPW |
| Color Offering | White, Red, Green, Blue |
| Optics & Distributions | Viewing angle: 170° |
| Certifications | cULus, CE, CSA |
| Ratings | Damp, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |


