Tetra® LT
Specifications
| Family Modules/Configurations | Deep, Medium, Shallow |
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 58 - 180lm |
| Lumens per Foot | 120 - 252 |
| CCT Offering | 7100 K, 6500 K, 5000 K, 4100 K |
| Wattage Range | 0.36 - 1.08 W |
| Efficacy Range | 160 - 167 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Wide 170° beam angle |
| Certifications | CE, CSA, UL, UKCA |
| Ratings | Damp, Dry, Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |

