Tetra® MiniMAX
Specifications
| Family Modules/Configurations | 24V whites, 24V colors, 12V whites |
| Voltage Offering | 24 V, 12 V |
| CCT Offering | 3200 K, 4100 K, 5000 K, 5700 K, 6500 K, 7100 K |
| Efficacy Range | 157 LPW |
| Color Offering | Blue, Green, Red, White, Warm White |
| Optics & Distributions | Wide 175° beam angle, Wide 150° beam angle |
| Certifications | cULus, CE |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 10 year limited warranty |


