Tetra® Snap SS
Specifications
| Family Modules/Configurations | Regular Output, High Output, Ludicrous Mode |
| Voltage Offering | 24 V |
| Lumen Range | 300 - 500lm |
| CCT Offering | 3200 K, 4100 K, 5000 K, 5700 K, 6500 K, 7100 K |
| Mounting Options | Tetra Snap Rail, Frame endcap, Socket endcap, Plastic clips, Metal clips |
| Efficacy Range | 138 - 154 LPW |
| Color Offering | White, Warm White |
| Optics & Distributions | Viewing angle: 170° |
| Certifications | cULus, CE |
| Ratings | Wet, RoHS, IP66 |
| Operating Temp | -40 to 60 °C |
| Warranty | 10 year limited warranty |


