Enhanced
Albeo® ABV
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 11x14 to 16x41, Single/double/triple modules |
| Voltage Offering | 120-277 V V, 347 V V, 480 V V |
| Lumen Range | 9,000 - 90,000lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 70, 80, 90 |
| Mounting Options | Surface Mount, Suspended, Pendant Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 46 - 554 W |
| Efficacy Range | 167 - 200 LPW |
| Color Offering | White, Black |
| Optics & Distributions | 120° No lens, 120° Diffused, 55° Diffused, 30° Diffused |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Integral Sensor, Daintree Integral Sensor, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cULus, NOM, FCC |
| Ratings | Damp, RoHS, IP20, BAA, BABA, TAA |
| Operating Temp | -30 to 55 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours at 55°C |
| Warranty | 5 year limited warranty |





