Albeo® ABC
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 9.2"x19.6"x3.3" |
| Voltage Offering | 120-277 V, 347 V, 480 V |
| Lumen Range | 10,000 - 48,000lm |
| CCT Offering | 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 70, 80 |
| Mounting Options | Surface Mount, Suspended, Pendant Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 62 - 161 W |
| Efficacy Range | 143 - 160 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | 120°,90° No Lens, 120°,90° Diffused Lens, 55°,30° Textured Diffused Lens, 120°,90°55°,30° Clear Lens |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Integral Sensor, Daintree Integral Sensor, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Damp, TAA, BAA, RoHS, cUL |
| Operating Temp | -30 to 50 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 100,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |






