Albeo® ALV
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 2ft, 4ft, 8ft |
| Voltage Offering | 120-277 V V, 347 V V |
| Lumen Range | 1,500 - 16,000lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80, 90 |
| Mounting Options | Suspended, Surface |
| Wattage Range | 12 - 116 W |
| Efficacy Range | 132 - 151 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | 120° Diffused Lens, 120° Wide Lens, 60° Narrow Lens |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Integral Sensor, Daintree Integral Sensor, Daintree Wireless Enabled |
| Certifications | cCSAus, DLC, FCC |
| Ratings | Damp, RoHS |
| Operating Temp | -30 to 40 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L80 @ 60,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |




