Albeo® EMBB
Specifications
| Family Modules/Configurations | 9"x3.5"x3" |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 1,650 - 1,750lm |
| CCT Offering | 5000 K |
| CRI Offering | 70 |
| Mounting Options | 1/2" NPT chase nipple |
| Wattage Range | 4 W |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | 50° (EL5), 120° (EL1) |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | RoHS |
| Operating Temp | 0 to 50 °C |
| Warranty | 5 year limited warranty |



