Enhanced
Lumination® Tela Mini
Specifications
| Family Modules/Configurations | 2in, Round |
| Voltage Offering | 120 V |
| Lumen Range | 560 - 1,375lm |
| CCT Offering | 2700 K, 3000 K, 3500 K, 4000 K |
| CRI Offering | 90 |
| Mounting Options | Line Voltage Track |
| Wattage Range | 10 - 18.5 W |
| Efficacy Range | 74 - 93 LPW |
| Color Offering | White, Black, Silver |
| Optics & Distributions | Spot 16°, Narrow Flood 20°, Flood 25° |
| Controls & Sensors | Phase Dimming |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Dry, RoHS |
| Operating Temp | 0 to 35 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |




