Enhanced
Lumination® Montage
Specifications
| Family Modules/Configurations | Multi-Heads 1 x 1, Multi-Heads 1 x 2, Multi-Heads 1 x 3, Multi-Heads 1 x 4, Multi-Heads 2 x 2 |
| Voltage Offering | 120 V, 277 V |
| Lumen Range | 560 - 1,375lm |
| CCT Offering | 2700 K, 3000 K, 3500 K, 4000 K |
| CRI Offering | 80, 90 |
| Mounting Options | Recessed |
| Wattage Range | 13 - 71 W |
| Efficacy Range | 51 - 88 LPW |
| Color Offering | White, Black, Silver |
| Optics & Distributions | Spot 16°, Narrow Flood 20°, Flood 25° |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming |
| Certifications | cULus, FCC |
| Ratings | Dry, TAA, RoHS |
| Operating Temp | 0 to 35 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |






