Enhanced
Lumination® Decaux Max
Specifications
| Product Technology | Daintree®, TriGain® |
| Family Modules/Configurations | 6in, 8in, 10in, 12in, Round |
| Voltage Offering | 120-277 V, 120 V, 347 V |
| Lumen Range | 1,000 - 6,000lm |
| CCT Offering | 2700 K, 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 83, 90 TriGain® |
| Mounting Options | Recessed |
| Wattage Range | 10 - 58 W |
| Efficacy Range | 63 - 116 LPW |
| Color Offering | Semi-diffuse Reflectors/Trim, White |
| Optics & Distributions | Narrow (36°), Wide (56°), Wall Wash |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Daintree Wireless Enabled, Lutron Enabled |
| Certifications | UL, cUL, NOM, FCC |
| Ratings | Wet, TAA, USMCA, RoHS |
| Operating Temp | -20 a 30 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |






