New
Lumination® PSF
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4ft, 8ft |
| Voltage Offering | 120-347 V |
| Lumen Range | 4400 - 10,000lm |
| CCT Offering | 3500 K, 4000 K, 5000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Surface Mount, Ceiling Mount |
| Wattage Range | 32.5 - 81 W |
| Efficacy Range | 119 - 138 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Medium Lambertian |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming |
| Certifications | ETL, DLC Standard, DLC Premium |
| Ratings | Húmedo |
| Operating Temp | 0 to 25 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L90 @ 50,000 horas |
| Warranty | 5 year limited warranty |




