New
Lumination® PWS
Specifications
| Family Modules/Configurations | 4ft |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 3,800lm |
| CCT Offering | 4000 K |
| CRI Offering | 80 |
| Mounting Options | Surface, Suspended |
| Wattage Range | 33 W |
| Efficacy Range | 115 LPW |
| Color Offering | White |
| Optics & Distributions | Medium Lambertian |
| Controls & Sensors | No Dimming |
| Certifications | ETL |
| Ratings | Damp, RoHS |
| Operating Temp | 0 to 25 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L70 @ 50,000 hours |
| Warranty | 5 year limited warranty |


