Lumination® Decaux Small
Specifications
| Product Technology | Daintree® |
| Family Modules/Configurations | 2in, Round, Square, Adjustable, Trimless |
| Voltage Offering | 120-277 V |
| Lumen Range | 1,000 - 2,000lm |
| CCT Offering | 3000 K, 3500 K, 4000 K |
| CRI Offering | 90 |
| Mounting Options | Recessed |
| Wattage Range | 9 - 19 W |
| Efficacy Range | 102 - 109 LPW |
| Color Offering | White, Silver, Black |
| Optics & Distributions | Optical Assembly: High beam intensity, smooth beams with no color separation or pixelation, Distribution: Spot (16°), Narrow Flood (20°), Flood (25°), Wide Flood (30°), Adjustability: 360° rotation and 35° tilt |
| Controls & Sensors | 0-10V Dimming, Daintree Wireless Enabled, Lutron Enabled |
| Certifications | UL, cUL, FCC |
| Ratings | Wet, TAA, USMCA, RoHS |
| Operating Temp | -10 a 35 °C |
| Lumen Maintenance Rating | L85 @ 50,000 horas |
| Warranty | 5 year limited warranty |






